Twoja hodowla zasługuje na najlepsze
Maxammon – sprawdzone rozwiązanie dla hodowców.
Zadbaj o zdrowie i produktywność swoich zwierząt!
Maxammon to rozwiązanie, które zwiększy wartość pokarmową zboża i poprawi wydajność Twojego gospodarstwa. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej
Produkty
Jak przygotować ziarno do alkalizacji?
Etapy procesu przygotowania Maxammonowanego ziarna
Mieszanie:
Za pomocą: mobilnej mieszalni, wozu paszowego. Zalkalizować można całe lub ześrutowane ziarno. Ważne jest, aby zostało przetrącone przed rozpoczęciem skarmiania
Przechowywanie:
Na folii, w silosie poziomym, w pomieszczeniu gospodarczym, w BigBagach, workach lub w rękawie. Optymalna wilgotność zboża do alkalizacji to 16-20 % dla pszenicy, jęczmienia, owsa, pszenżyta , żyta oraz 20-27% dla kukurydzy.
Proces przygotowania:
Na 1 tonę ziarna dodaje się 5 kg mocznika, 15 kg preparatu Maxammon oraz wody (w zależności od wilgotności zboża). Zboże zostawiamy na okres około 14 dni aby reakcja mogła zajść prawidłowo.
Pasza na wyższym poziomie!
O Nas
Maxammon
Jest to preparat enzymatyczny, który w połączeniu ze zbożem i mocznikiem podnosi wartość pokarmową zbóż stosowanych w żywieniu krów mlecznych, jałówek, bydła opasowego, owiec oraz kóz.
- Podwyższa poziom białka w suchej masie
- Zwiększa pH do poziomu 8,1-9,1
- Wpływa na zwiększenie strawności
- Zabezpiecza zboże przed procesami psucia
- Wpływa na polepszenie rentowności stada
Zobacz
Jak działamy?
- Przeprowadzamy konsultacje żywieniową na gospodarstwie, aby klient mógł dowiedzieć się wszystkiego odnośnie alkalizacji
- Przyjeżdżamy na przygotowanie ziarna, aby gospodarz miał pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo
- Pobieramy próbę do badania, następnie oddajemy ją do certyfikowanego laboratorium gdzie próba jest badana pod kątem zawartości białka, pH oraz zawartości suchej masy
- Wprowadzamy Maxammonowane ziarno do dawki lub kontaktujemy się z państwa żywieniowcem
- Doradzamy pod kątem żywieniowym oraz zootechnicznym jeśli jest taka potrzeba
Nasze liczby
> 100
stad pod opieką naszych żywieniowców
Kumulowanie kwasów i spadek pH w żwaczu pogarszają pracę żwacza i mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. MAXAMMONOWANIE pozwala wytworzyć paszę nie tylko zawierającą wyższą zawartość białka, ale również o wyższym pH oraz większej strawności. To bezpośrednio wpływa na poprawę funkcjonowania żwacza, polepszenie zdrowotności, prowadząc do zwiększenia produkcyjności zwierząt.
WYŻSZE PH ZBOŻA:
Maxammon pozwala na wytworzenie paszy treściwej o wysokim pH ( 8,1-9,1). Dzięki temu możemy skarmiać większą ilość paszy treściwej bez obaw o kwasicę żwacza. Zwiększenie koncentracji dawki daje możliwość uzyskać wyższe przyrosty dzienne od bydła opasowego oraz lepsze parametry mleka i wyższe wydajności od krów mlecznych.
WYŻSZA STRAWNOŚĆ:
Przeprowadzone badania wykazały wzrost ogólnej strawności dawki o 3,6% oraz poprawę wydajności dawki w wysokości 4,3%. Maxammon zwiększa strawność frakcji włóknistej surowców paszowych o 25-30%. Zwiększenie strawności paszy wpływa bezpośrednio na polepszenie wyników produkcyjnych u krów mlecznych jak i u bydła opasowego.
WYŻSZA ZAWARTOŚĆ BIAŁKA:
Alkalizacja preparatem Maxammon pozwala w bezpieczny sposób na zwiększenie ilości białka w suchej masie od 4,5 do 6,5%. Wzrost jest zależny od ilości mocznika, którego możemy zastosować od 15 do 22 kg w zależności od potrzeb. Pomaga to zmniejszyć koszty żywienia dzięki możliwości ograniczenia ilości surowców wysokobiałkowych w dawce.
ZABEZPIECZENIE ZBOŻA NA PONAD ROK:
Podczas procesu alkalizacji następuje wydzielenie amoniaku, który skutecznie zabezpiecza zboże przed pleśniami, szkodliwymi mikroorganizmami oraz częścią mykotoksyn.
Galeria
Zobacz naszą pracę z bliska!
Opinie
Zaufali nam hodowcy z całej Polski!
Dowiedz się, jak Maxammon pomógł im poprawić wyniki w hodowli i zwiększyć efektywność gospodarstwa.
Kontakt
O Nas
Odpowiemy na Twoje pytania
Pomożemy wprowadzić Maxammon do Twojej hodowli. Zaufaj naszemu doświadczeniu!
Oleksander
+48 574 711 911
Joanna
+48 61 842 52 15
Przy stosowaniu alkalizacji zauważyłem, że podniosła się wydajność u krów mlecznych. Wielkim plusem jest to, że można podawać więcej paszy treściwej bez obaw o wystąpienie kwasicy. Polecam każdemu, kto prowadzi stado krów mlecznych.