Stosuj własne zboże i ogranicz
koszty żywienia z

MAXAMMON

dodatki do paszy dla krów

Zdrowie

Maxammon pozwala na wytworzenie paszy treściwej o wysokim pH (8.5-9.0<), którą można skarmiać do woli, bez obaw o wystąpienie kwasicy żwacza. Alkaliczne zboże znacznie lepiej buforuje żwacz w porównaniu do buforów, ponieważ nie jest neutralizowane przez kwasy pochodzące z kiszonek.

dodatki do paszy dla krów

Wydajność

Zboże (także kukurydza) z Maxammon dzięki zdolnościom buforujących, optymalizuje pracę żwacza oraz stwarza odpowiednie środowisko dla mikroorganizmów tam bytujących. Przekłada się to na lepsze wykorzystanie paszy oraz zwiększoną wydajność zwierząt (dotyczy to zarówno krów mlecznych i opasów)

dodatki do paszy dla krów

Rentowność

Zboże z Maxammon oprócz wysokiego pH cechuje się także wysoką strawnością oraz większą zawartością białka o ok. 5 punktów procentowych. Pozwala to na ograniczenie stosowania pasz białkowych z zakupu oraz buforów żwacza, co pozwala na zmniejszenie kosztów żywienia.

dodatki do paszy dla krów

Maxammon to preparat enzymatyczny, który w połączeniu ze zbożem i mocznikiem paszowym pozwala uzyskać paszę treściwą o wysokim pH (8,5 do nawet powyżej 9,0), o wysokiej strawności oraz wyższym poziomie białka o 5 %. Dzięki zawartości odpowiednich enzymów w preparacie Maxammon, mocznik ulega rozkładowi do bezpiecznej formy jeszcze przed skarmianiem. 

DLACZEGO WARTO GO STOSOWAĆ?

Maksymalizacja funkcjonowania żwacza jest kluczowa w osiągnięciu wysokiej produkcji u przeżuwaczy. Jego złe funkcjonowanie może prowadzić do:

 • zmniejszenia wykorzystania paszy,
 • pogorszenie zdrowotności zwierząt,
 • ograniczenia produkcyjności zwierząt.

 

Jeżeli jesteś hodowcą:

Krów mlecznych

dodatki do paszy dla krów

Bydła opasowego

dystrybutor maxammon

Kóz mlecznych

dodatki do paszy dla krów

jagniąt i koźląt rzeźnych

dodatki do paszy dla krów

MAXAMMON

pomoże ci zmaksymalizować rentowność i wydajność, oraz zachować zdrowie Twojego stada!

Chcesz wiedzieć więcej?

Przekonaj się, dlaczego Maxammon jest tak popularny wśród hodowców w całej Polsce. Wypełnij formularz, a nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania. 

 

Opinie hodowców

 • Zastosowanie Maxammon zniwelowało problemy z kwasicą żwacza w moim stadzie

  Andrzej Janowski
  Hodowca bydła mlecznego
  dodatki do paszy dla krów
 • Posiadam wysokowydajne stado krów mlecznych. Wprowadzenie ziarna z Maxammon przyczyniło się do utrzymania wysokiej koncentracji energii w dawce oraz zniwelowało ryzyko wystąpienia kwasicy

  Wiktor Zieliński
  Hodowca bydła mlecznego
  dodatki do paszy dla krów
 • Wprowadziliśmy Maxammon do dawki dla opasanych byków rasy Limousine i przy odpowiednio zbilansowanej dawce uzyskaliśmy przyrosty dzienne na poziomie ok. 1800 g/dzień.

  Jan Ziarnik
  Hodowca bydła opasowego
  dystrybutor maxammon

Zostaw swoje dane!

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, odpowie na wszystkie Twoje pytania i pokaże jak Maxammon może pomóc Twojej hodowli!